Tanulmányi kirándulás a Gödöllői Királyi Kastélyban

2019 október 7-én iskolánk 50 diákja jutalom kiránduláson vett részt a gödöllői Grassalkovich Kastélyban. Útközben a gyerekek kiselőadásaikat a buszon lévő mikrofonon keresztül olvasták fel diáktársaiknak.
Sok hasznos és érdekesismertetőt tartottak. Többek között a Grassalkovichok családjáról, Erzsébet királynő életéről, a kastély több évszázados történetének bemutatásával keltették fel
a diáktársaik érdeklődését.

A tárlatvezetéssel irányított kastélylátogatáson két csoportban vettünk részt. Időutazásunk során, a csodálatos barokk stílusú szobák, termek megtekintése közben rengeteg érdekességet tudhattunk meg a kastély lakóiról, a Grassalkovichokról, Mária Teréziáról, Sisi királynőről.
A kastélylátogatás során hatalmas festmények színesítették a gyerekek fantáziáját.
A tárlatvezetés végeztével kellemes sétát tettünk a kastély csodálatos parkjában. A város főterén és a játszótéren lazíthattak a gyerekek.

Utazásunk utolsó tervezett állomása a Máriabesnyői Nagyboldogasszony Bazilika volt.
A térség egyik legfontosabb nevezetessége ez a búcsújáró templom, amely a magyarországi Mária-kegyhelyek közül a második leglátogatottabb zarándokhely.
Jó volt megpihenni, megnyugtatni a lelkünket a templom falai között.

A kirándulás kiválóan sikerült. Minden utazó sok új történelmi és irodalmi ismerettel, élménnyel lett gazdagabb.