Tanulmányi

Sikerek a Bolyai csapatversenyek megyei fordulóin!

A Bolyai matematika csapatverseny megyei fordulójában 6. évfolyamon Kovács Bence, Lázár Norbert, Sárréti Máté, Hegyi Krisztina összeállítású csapat a 13. helyet szerezte meg.

A Bolyai anyanyelvi csapatverseny megyei fordulójában a nyolcadikosok mezőnyében az Antal Ákos Krisztián, Kormos Barnabás, Magyar Dániel, Nemes Zoárd alkotta csapat a 13. , Bozó Liliána, Juhász Bálint, Mata Valéria csapata pedig a 7. helyen végzett.

Gratulálunk minden versenyzőnek a szép eredményhez! Büszkék vagyunk diákjainkra!

Iskolánkban 2022.10.27-én megrendezésre került a Gárdonyi Géza Vers- és Prózamondó Verseny. A
gyerekek szebbnél szebb versekkel készültek. A Verseny alsó tagozatos győztese: Rácz Helga Marietta
4.osztályos tanuló , a felső tagozatos győztes: Jankovics Luca 6.osztályos tanuló.
Osztályukban a legszebben mondtak verset: Becsei Maja 1.osztály, Elek Lukács Bálint 2.osztály,
Szamosi Balázs 3.osztály, Bacskai Linett 4.osztály, Jurgovics Dóra 5.osztály és Kovács Virág 7.osztályos
tanuló. Gratulálunk a nyerteseknek!

Heves Megye KicsiNagykövete cím

Sepelye Natália, iskolánk hetedik osztályos tanulója lett Heves megye KicsiNagykövete! A Magyarság Kicsinagykövete elnevezésű országos verseny megyei szintű 3 fordulóját meg megnyerve Nati indulhatott az országos, Magyarság Kicsinagykövete cím elnyeréséért. Egerben, az Érseki Látogatóközpontban, ünnepélyes keretek között vehette át a díjat Dr. Ternyák Csaba egri érsektől, a verseny fővédnökétől, és Horváth László miniszterelnöki megbízottól.

Az országos döntőre Budapesten, a Nemzeti Múzeumban került sor 2022. szeptember 30-án, ahol 18 KicsiNagykövet társával együtt állhatott a zsűri elé. Bár a döntőt nem ő nyerte meg (közel állt hozzá), teljesítményére büszkék vagyunk, és szívből gratulálunk neki!

Alsó tagozatosok komplex tanulmányi versenye -2022. május

Május végén az alsó tagozatos diákjaink közül néhányan a Szilvásváradon megrendezett komplex tanulmányi versenyen mérték össze tudásukat a környékbeli iskolák tanulóival. A „gárdonyisok” taroltak, nagyon szép eredményeket értünk el.

Első osztályosaink az összes dobogós helyezést elhozták:

1. Kovács Nenszi
  2. Varga Emma
  3. Jezoviczki Dalma

Bacskai Linett 3. osztályos és Fischer Panna 4. osztályos diákunk 3. helyezett lett saját korcsoportjában.

Gratulálunk a lányoknak, ügyesek voltak! Nagyon büszkék vagyunk rájunk!

Köves Gyula-díj 2022

Iskolánk egykori, nagy tiszteletnek örvendő igazgatójának emlékére alapított Köves Gyula-díjat az idén egy jeles tanulmányi eredményű, példamutató magatartású végzős tanulónk, Liktor Boglárka kapta, aki tanév során két alkalommal is országos 2. helyezést ért el pályamunkájával novellaíró pályázaton.

A díj névadóját ábrázoló plakettet és a vele járó egyszeri 30 000 forintos jutalmat a díj egyik alapítójától, Köves Esztertől vehette át a díjazott. Gratulálunk Boginak!

Országos Vers- és novellaíró pályázat 2022-05-21

Ismét irodalmi sikerekkel büszkélkedhet iskolánk! Liktor Boglárka 8. osztályos tanulónk Országos Vers- és novellaíró pályázaton II. helyezést, Író Deák szintén országos novellaíró versenyen III. helyezést ért el!

Arany László Megyei Meseíró Verseny

A 29. Arany László Megyei Meseíró Verseny döntőjén 7-8. osztályos korcsoportban JUHÁSZ BÁLINT 7. osztályos diákunk 3. helyezést ért el. Gratulálunk a szép eredményhez! Büszkék vagyunk rá!

2021/22 Szépíró verseny

Ebben a tanévben is meghirdettük az alsó tagozatosok Szépíró versenyét, melyen 92 tanuló vett részt nagy örömünkre,  A gyerekek imádságokat és  a tízparancsolatot  másolták le. Minden osztályban hirdettünk 1.2. és 3. helyezettet. Akik a legszebben teljesítettek: 1.osztály:  Kovács Nenszi, Varga Emma, Rugó Anna. 2.osztály: Barkóczi Donát, Surányi Zente Szabolcs, Illés Benedek. 3.osztály: Molnár Zoé, Bacskai Linett, Rácz Helga Marietta. 4.osztály: Bukovinszky Jázmin Nóra, Jurgovics Dóra, Iparos Panna Éva. Gratulálunk nekik a szép eredményükhöz!

2021-10-20 Gárdonyi Géza Versmondó verseny

Iskolánk régi hagyománya a minden évben megrendezésre kerülő Gárdonyi Géza Versmondó verseny, amelyet alsó tagozatos diákjaink számára szervezünk. Ebben a tanévben október 20-án mérték össze alsós diákjaink a versmondó tudásukat. A megmérettetésen 40 tanuló vett részt.  A zsűri osztályonként hirdetett első helyezést:

1.osztály- Ipacs Milán, 2.osztály: Surányi Zente Szabolcs, 3.osztály: Rácz Helga Marietta, 4.osztály: Jurgovics Dóra.

Az abszolút győztes Bacskai Linett 3.osztályos tanuló lett. Gratulálunk a versenyzőknek és a nyerteseknek is!

ÚJABB SIKER ORSZÁGOS VERSENYEN!

A Bolyai anyanyelvi csapatverseny mai országos döntőjében nagyszerű teljesítményt nyújtott a KORMOS BARNABÁS, ANTAL ÁKOS, NEMES ZOÁRD összetételű hetedikes csapatunk. 27 csapat közül a 20. helyezést szerezte meg.

Szép munka volt fiúk! Szívből gratulálunk a teljesítményetekhez! Büszkék vagyunk rátok! Köszönjük Zsuzsa néninek is az eredményes felkészítést!

Újabb szép eredmény!

A Bolyai csapatversenyen matematikából több csapat is indult iskolánkból. A legjobb eredményt az egyik negyedik osztályos csapat érte el, akik a rangos 3. helyet szerezték meg megyénkben.

A csapat tagjai: Elek Hanna, Füredi Anna, Iparos Panna és Kovács Ádám.

Gratulálunk

és nagyon büszkék vagyunk rájuk!

A Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium által szervezett tanulmányi versenyeken is nagyon szép eredménnyel zártak tanulóink! Minden indulónk helyezéssel, vagy dicsérettel tért haza!

Magyar nyelv és irodalom tantárgyból Liktor Boglárka a 6. helyen,

Angol nyelv tantárgyból Bóta Dominik a 2. helyen végzett.

Informatika tantárgyból Érsek Krisztina és Kovács Olivér is dicséretben részesült!

Szívből gratulálunk tanulóinknak!

Büszkék vagyunk rátok!