Tél

Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe

Február 2-án, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepén Urunk bemutatását
ünnepeltük. Iskolánk 3. 5. és 6. osztályos tanulói is részt vettek a
szentmisén, ami hagyományosan a gyertyaszentelés szertartásával
kezdődött. Az oltár körül az 5. osztályos ministránsok végezték nagyon
ügyesen az oltárszolgálatot, Kormos Barnabás 8. osztályos tanulónk
pedig a kántori feladatokban segédkezett.
A megszentelt gyertya fénye világítsa be életünket és vezessen minket
a helyes úton!

Karácsonyi műsor

2022. december 16-án tartottuk karácsonyi előadásunkat a gyönyörűen felújított Kultúrházban, amely 3 év kihagyás után nem csak hagyományaink felelevenítése, nem csak a folytonosság megőrzése, de egyben egy lehetőség volt az újrakezdésre is. A 8. évfolyamos diákok karöltve a többi felső tagozatos osztállyal a „Fruzsi karácsonya” c. darabot adták elő. Előadásuk a katolikus ember számára legfontosabb értéket domborította ki: a szeretetet. Ezzel a megható, szép történettel kívántunk békés, boldog és áldott készülődést karácsonyra iskolánk minden tanulójának és családjaiknak.

MIKULÁS, MIKULÁS!

Az idén is ellátogatott iskolánkba a Mikulás. A gyerekek már izgatottan várták és nem csalódtak, hiszen finom édességgel tömött csomagot kaptak tőle, amit az elsősök szép műsorral köszöntek meg.

Köszönjük a Balatoni Önkormányzatnak és a Szülői Munkaközösségnek, hogy tanulóinkhoz a Mikulás most is teleputtonnyal érkezhetett.

Karácsonyi lelki nap

2022. december 19 -én karácsonyi lelki napot tartottunk az iskolában.
Közös szentmisével kezdtük a programunkat, amelynek keretében a
negyedik osztályosok közreműködésével meggyújtottuk az adventi
koszorún a 4. gyertyát. Utána a Jézus Szíve Nővérek vezetésével az
alsó tagozatosok Szent Tarziciusz, a felső tagozatosok pedig Carlo
Acutis történetével ismerkedtek meg. Közben az osztályfőnökök kézműves
foglalkozást tartottak a gyerekeknek. Élményekben gazdag napot
töltöttünk együtt.

Advent 3

Ma a harmadik osztályosok közreműködésével, meggyújtottuk a harmadik
gyertyát az adventi koszorún. Ezzel még közelebb lépünk Krisztus
eljövetelének megünnepléséhez.
Advent harmadik vasárnapján, a rózsaszín gyertya felhívás számunkra:
„Örüljetek!”. Az öröm csendes vendég, nem hivalkodó, ezért is
könnyebben megbújik a háttérben, a mélyben. Nekünk kell felfedeznünk,
megkeresnünk a különböző élethelyzetekben, és néha azon kapjuk
magunkat, hogy már maga a keresés is örömteli lelkületet formál
bennünk. Engedjük, hogy az adventi csönd még inkább örömre hangoljon,
és növelje bennünk a hálás lelkületet.
„Világosság ragyog fel az igaznak, az ártatlan szívet öröm tölti el.
Örüljetek hát, igazak, az Úrban, és áldjátok szentséges nevét!” (Zsolt
97,11-12)
A koszorú harmadik gyertyája legyen az örvendezés gyertyája, hogy az
Isten Fiában mi is megleljük szívünk igazi békéjét.

Advent 2

Ma a második osztályosok közreműködésével meggyújtottuk az adventi koszorú második gyertyáját, s ezzel közelebb léptünk Urunk eljövetelének megünnepléséhez.

Az adventi gyertyák a sötétség és a fény között fennálló erős ellentétet is jelképezik. A Biblia Krisztust a Világ Világosságaként is említi, a bűn sötétjével szemben. Az emberiség hosszú időn át várta a Megváltó megszületését, megjelenését, Isten ígéretének beteljesülését, miszerint vele minden megváltozik. Várakozásunk jeleként minden vasárnap egy újabb gyertyát gyújtunk meg, s ezek fokozatosan eloszlatják a sötétséget.

A koszorú második gyertyája legyen a bűnbánat gyertyája, az Istenhez forduló reményé, hogy Jézusban mi is megleljük szívünk igazi örömét!

„A szentmise a család erőforrása”

Ez évi mottónk szellemében 2022. november 30-án, Szent András apostol ünnepén, családi szentmisén vettek rész az alsó tagozatos gyerekek a balatoni Szent Márton templomban. Köszönjük a szülőknek, hozzátartozóknak, hogy elfogadták hívásunkat, így Advent első hetében a gyerekek a szülőkkel és a nagyszülőkkel közösen folytathatták a felkészülést karácsonyra, Jézus születésének ünnepére. Áldott adventi készületet kívánunk iskolánk minden tanulójának és családtagjaiknak!

Advent 1

Ma az első osztályosok közreműködésével meggyújtjuk az első gyertyát az adventi koszorún.

Az adventi koszorú ne legyen csupán dekorációs kellék, elegáns, színpompás adventi dísz. Legyen inkább elcsendesedésre, imádságra hívó hely.

A koszorú zöldje a reményünket fejezi ki, a lila szalag adventi komolyságunkról tanúskodik. A négy gyertya az adventi idő négy vasárnapját jelzi, fényük a bűn sötétségéből való szabadulást példázza. Jelképezi Jézus Krisztus fényét is, aki a Világosság.

Az első gyertya fénye emlékeztet bennünket arra az ígéretre, hogy a Messiás eljön, békét és szeretetet hoz a világnak.

„A nép, amely sötétségben jár, nagy világosságot lát; akik a halál árnyékának országában laknak, azokra világosság ragyog.” (Iz 9,2)