Bemutatkozás

Óvodánk 1972-ben nyitott meg a  régi iskola épületében, akkor még egy csoporttal.

1974-ben bővítésre került sor, még egy csoportszobával és irodával. Ami most fejlesztő- és logopédiai szobaként funkcionál. 2018. Szeptemberben került az Egri Főegyházmegye fenntartása alá, s lettünk az iskola tagintézménye. A falu lakosságának nagyobb része a katolikus hitet gyakorolja, ezért is támogatták az óvoda fenntartói váltását.

A tanévet két csoporttal közel ötven gyermekkel kezdtük. A környező településekről is fogadunk gyermekeket, akiket külön busz szállít.

Óvodánk védőszentjének Tours-i Szent Mártont választottuk. Novemberben, különböző tevékenységek keretein belül emlékezünk meg róla. Ilyenkor is ellátogatunk a község templomába, mely szintén az ő nevét viseli.

Tevékenységközpontú Óvodai Nevelési Programmal dolgozunk, mely kiegészült a keresztény életre neveléssel. Magába foglalja többek között a lelki perceket, rendszeres közös imádkozásokat és a hittan oktatását is. Legfőbb célunk a hit fontosságának megismertetése és a gyermekek életkorához mért fejlesztése.

A nagyobb egyházi és nemzeti ünnepeinkről rendszeresen megemlékezünk. ( Márton nap, Karácsony, március 15. ,Húsvét, Pünkösd, állatok- , víz-, Föld napja, stb. ) Ezt tükrözi a teremtésvédelmi programunk is.